ИНТЕРЕСЕН НАТПРЕВАР МЕЃУ ВТОРОЛИГАШИТЕ ЗА СЕКОЈА ТОПКА

Прекрасна фудбалска атмосфера во Пехчево! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Идеални услови за играње на теренот, Пехчево и денеска живееше со фудбалот. На дербито од Втората лига - Исток, Брегалница на крајот беше посреќната екипа која дојде до трите бода откако славеше со 2:1 над Кит Го.

Голема борба меѓу двете екипи на секој дел од теренот, исполнети трибини околу 1.200 гледачи, градот Пехчево дефинитивно е секогаш расположен и ужива во фудбалската игра како најспоредна работа на светот.

Фото: Петр Стојановски

објавено: 1 септември 2018 - 19:08