СЕГА Е НАШЕ ВРЕМЕ, ПРОДОЛЖУВА МИСИЈАТА ЕУРО 2020

Кога омилениот дрес носи радост (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската А репрезентација ги продолжува подготовките спроти натпреварот на 13. октомври против Лихтенштајн од Лига на нации на нашата Национална арена.

Македонија во полн состав се подготвува за дуелот со Лихтенштајн, трет за националниот тим во новото УЕФА натпреварување преко кое се бара историско учество на Европското првенство 2020 година.

Сите очекуваат да продолжи серијата победи на нашиот национален тим. На тренинзите се забележува и добрата атмосфера во редовите на Ангеловски, а се надеваме победничка в сабота во вечерните часови.

објавено: 9 октомври 2018 - 15:32