ПРВ ПОРАЗ ЗА МАКЕДОНИЈА НА СП

Една загубена битка, не значи загубена „војна“

Македонија го претрпе првиот пораз на СП 2019 од еден од фаворитите во групата Б, Хрватска. Продолжува позитивната традиција на ривалот во дуелите со нашата репрезентација на големите натпреварувања. За ракометарите ништо не е загубено. Имаме уште две шанси - Шпанија и Исланд.

објавено: 14 јануари 2019 - 19:28