Други спортови

ФИЛИПИНЕЦОТ СО ПОБЕДА НА СВОЈОТ ЈУБИЛЕЕН 70 МЕЧ ВО ЛАС ВЕГАС

Пакјао ја одбрани титулата: Бронер без шанси против легендата (ВИДЕО)

Надал четвртфиналист, крај за Шарапова и Кербер (...

Шпанскиот тенисер се пласираше меѓу најдобрите осум на првиот Грен слем...

Дарио Ивановски со нов државен рекорд на...

Во дисциплината 1.500 метри во сала на Медитеранските игри за натпреварувачи до...

ЈОВАНОВСКИ: Втор круг на ЕП, за нова историска...

„Поволна група и поволен распоред. Можеме да играме со сите и верувам дека...

Полуфинале за Ѓорческа, ја совлада четвртата носителка

Денот го расипа елиминацијата во двојки, Ѓорческа и Вдовенко не освоија ниту сет против Јурикова и Тољан

Пливачите дочекаа: По осумгодишна штама - зимско државно првенство

Натпреварите ќе се одвиваат во четири сесии, а ќе учествуваат 250 пливачи во 60 дисциплини

Синалко директно во полуфинале по триумфот над Вардар

Крушевци славеа со 25-23, 25-14 и 25-16 против Вардар и го обезбедија второто место на табелата во првата одбојкарска лига

Федерер полуфиналист на турнирот во Индијан Велс

Швајцарецот Роџер Федерер го победи Кевин Андерсон од Јужна Африка со 7-5, 6-1 и обезбеди пласман во полуфиналето на АТП-турнирот во Индијан Велс, Калифорнија, САД. Андерсон не успеа да освои брејк-поен во мечот што...

Пливачот Марко Блажевски првак на НЦАА првенството на САД

По третпат во кариерата моментно најдобриот македонскки пливач, Марко Блажевски, стана шампион во дисциплината 400 јарди мешано, со рекорд на митингот од 3:55,39 минути, на студентското НЦАА-натпреварување што се...

Перфектен ден за Јотовски: Ги елиминира четвртите носители во двојки

Откако оствари голема победа во поединечна конкуренција, Томислав Јотовски го заокружи денот со победа за четврт-финале и во двојки. За да биде успехот посладок и овде го надигра италијанецот Клаудио Фортуна, овој пат...

Голема победа на Јотовски, четврт-финале во Шарм Ел Шеик

Во Анталија, пак, Лина Ѓорческа го мина второто коло, но Димитар Грабул не успеа да се пласира меѓу најдобрите осуммина

Големиот кристален глобус за Ана Фенингер

Австриската скијачка Ана Фенингер е најдобрата скијачка во сите дисциплини во Светскиот куп сезонава со што го освои големиот кристален глобус. Фенингер стигна до второто место на денешната трка во супервелеслалом во...

Лара Гут победничка во Светскиот куп во супервелеслалом

Швајцарската скијачка Лара Гут го освои кристалмниот глобус како најдобра во супервелеслалом сезонава во Светскиот куп, откако триумфираше на денешната трка во Ленцерхајде. Гут го освои првото место на трката пред Ана...

Александар Наумоски: македонски кикбоксер кој ги освои САД, но и светот

Она што го почна како хоби и рекреација, му стана животна определба и му донесе успешна кариера

Pages