Други спортови

ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО ТАЕКВОНДО

„Феникс-Кик“ со пет медали на натпреварот во Србија (ФОТО)

Хокеарите редат победи, падна и Португалија

Вечерва играме со најслабата селекција во групата за пласман во финалето.

Македонските хокеари „газат“ на Развојниот куп во...

После стартниот триумф Р. Ирска со резултат 9:5, хокеарската репрезентација на...

ХАБИБ ВЕЛИ: Би ги затворил сите ноќни клубови во...

Рускиот ММА борец, Хабиб Нурмагомедов и шампион на УФЦ во лесна категорија ја...

Александар Наумоски: македонски кикбоксер кој ги освои САД, но и светот

Она што го почна како хоби и рекреација, му стана животна определба и му донесе успешна кариера

Блажевски во финалето на 200 мешано

Македонскиот пливач Марко Блажевски се пласира во финалето на НЦАА-шампионатот во САД во дисциплината 200 метри мешано, постигнувајќи време од 1:47,36 минути. Тој како член на Вингејт универзитетот постигна петто време...

Нема полуфинале за Грабул во двојки

Димитар Грабул и неговиот партнер Жулијан Дубел не успеаја да се пласираат меѓу најдобрите четири двојки на фјучрс-турнирот во Анталија.

Јотовски мина, Дургути елиминиран уште во првиот меч

Од вкупно тројца тенисери Македонија остана само со еден во игра по завршувањето на првото коло на фјучрс-турнирот во Шарм Ел Шеик.

Следниот предизвик на Арсова е искачување на Елбрус

Комплетирање на проектот „7 врвови на 7 континенти“ е целта на првата Македонка која се искачи на Монт Еверест

Писториус повраќал во судница поради резултатите од аутопсијата на девојка му

Судијата побарал да биде прекинат вообичаениот ТВ-пренос од судењето поради експлицитните графички детали

Ѓорческа триумфално тргна во Анталија

Претходно оствари победа и во двојки, каде што е втора носителка заедно со партнерката Анастасија Вдовенко

Болт ќе игра фудбал по ЛОИ во Рио за - репрезентацијата на Јамајка?

Најбрзиот човек на планетата, Јусеин Болт можно е да стане фудбалски репрезентативец на својата земја Јамајка, објави селекторот на националниот тим Вини Шефер. Болт од поодамна е познат како голем фудбалски фанатич,...

Трагедија: 17-годишен хокеар починал на спиење (ВИДЕО)

Неколку часа пред натпревар, откажало срцето на Рајан Фишер, а неговите соиграчи потоа излегле на мразот во негова чест

Долгополов: Украино, биди горда!

Украинскиот тенисер, Александр Долгополов, приреди вистинска сензација откако на АТП турнирот во Индијан Велс, го исфрли шпанскиот рекет број еден, Рафаел Надал. По долга борба, Долгополов, со 2:1 (6:3, 3:6, 7:6)...

Pages