Други спортови

ИМ СЕ ВРАЌА НА ЕВРОПСКИТЕ ТУРНИРИ НА ЗЕМЈА

Федерер по две години во Мадрид

Матијашевиќ со полна летна агенда пред ЕП

Подготовките за европската премиера ќе бидат поделени во два циклуси, со девет...

ПРЕАМБИЦИОЗНО: Мајк Тајсон сакал да се бори со...

Тајсон за „САН" раскажа дека понудил 10.000 долари на чувар во ЗОО за да се...

Спортска елеганција во Монако (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На синоќешното свечено прогласување на најдобрите спортисти на светот, во...

Федерер го освои Хале

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер дојде до трофеј на турнирот во Хале откако во финалето триумфираше над колумбискиот тенисер Алехандро Фаља. Федерер кој важеше за апсолутен фаворит триумфираше со 2-0 (7-6, 7-6) и...

Историска ноќ за скокот во височина: Се ниша рекордот на легендарниот Сотомајор

Скок во височина можеби не е една од популарните атлетски дисциплини, но од сезонава работите се менуваат. Синоќа се случи историски момент на митингот во Њујорк, од Дијамантската лига. Не беше урнат рекордот на...

Четврта победа на одбојкарите: Данска денеска беше лесен залак за Македонија

Македонската машка одбојкарска репрезентација попладнево ја забележа и четвртата победа во Европската лига, откако во Струмица вторпат ја победи Данска, но овојпат многу полесно во однос на вчера, со 3-0 во сетови (25-...

Холивудски крај: „Кралевите“ се вратија на тронот! (ФОТОГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

Уште еден пресврт, уште една холивдуска завршница, уште еден Стенли куп. Лос Анџелес кингс ја освоија својата втора титула во последните три години во хокеарската НХЛ-лига со триумфот со 3-2 во две продолженија против...

Одбојкарите се препотија, но ја совладаа Данска

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија ја оствари третата победа во третиот меч од Европската лига. За жал разврската се одвиваше потешко од што очекувавме, овој пат не добиваме максимални три бода, туку само...

Македонија со двајца атлетичари на Медитеранските игри под 23 години

На Медитрански игри под 23 години што ќе се одржат од 14 до 15 јуни во Обањ, Франција учество ќе земаат повеќе 600 атлетичари од 138 држави. Атлетската федерација на Македонија на ова натпреварување ќе учествува со...

Нова „ура“ за одбојкарите: Данска ќе страда во Струмица

По извонредниот старт на Европската лига со двојниот триумф во Австрија, македонската одбојкарска репрезентација влегува како голем фаворит во двомечот со Данска. Скандиваците кои немаат славна традиција во овој спорт...

Јотовски е четвртфиналист, на ред е носителот број 1

Томислав Јотовски успешно го мина и второто коло на фјучрс-турнирот во Шарм ел Шеик, пласирајќи се во четвртфиналната фаза. Синоќа тој беше подобар од Јан Шабанин (1052.) од Русија со 6-4, 6-4 и сега веќе е фокусиран на...

Сензација во Хале: Браун пресилен за Надал!

Германскиот тенисер Дастин Браун го елминираше првиот светски тенисер Рафаел Надал во осминафиналето на турнирот во Хале, со победата од 6-4, 6-1. Браун одигра одличен тенис во текот на целиот натпревар, иако Шпанецот...

Полјаци продаваат македонски велосипедски дресови на „Ибеј“ (ФОТО)

Велосипедски дрес со македонско знаме и грб, се продава на „Ибеј), а го направиле некои Полјаци. Цената е 39 долари. Потегот на момците од „Ворлд оф џерси“ може да се оправда само од бизнис интереси (не знаеме дали...

Pages