Други спортови

НАВИСТИНА ИНТЕРЕСНО, И ПОМАЛКУ НЕВЕРОЈАТНО

Србин го истетовирал Роџер на листот на ногата?!

Кралска лекција за шампионот среде Чикаго! (ВИДЕО)

Хокеарите на Лос Анџелес кингс се вратија од негатива од 0-2 и постигнаа шест гола по ред за убедлива победа на гостински мраз со 6-2 против Чикаго блекхокс, со која го израмнија резултатот на 1-1 во финалето на...

Гетлин оствари резултат на годината на „стотка“ (ВИДЕО)

Американскиот спринтер Џастин Гетлин е најбрз спринтер во оваа година, откако на митингот во Пекинг истрча најбрзо време сезонава, 9,87 секунди. Гетлин за пет стотинки го подобри претходниот најдобар рекорд, поставен...

Прв до врв 2014: Сите на Водно на 1 јуни

Врвот на Водно ќе биде целта кон која на 1 јуни масовно ќе се упатат илјадници планинари и велосипедисти во рамките на спортско-рекреативниот настан „Прв до врв“. Со цел да прерасне во традиција, втора година по ред...

Хуманитарен семинар за боречки вештини

Во акцијата за помош на поплавените региони во Србија и Босна и Херцеговина се вклучи и Македонската федерација за бразилско џиу-џицу, која во сабота во салата на ОУ „Партение Зографски“ ќе организира хуманитарен...

„Кралот Хенрик“ ги однесе Ренџерс на пола пат до Стенли куп финалето! (ВИДЕО)

Неверојатниот шведски голман Хенрик Лундквист беше најголемиот „виновник“ за победата на Њујорк ренџерс со 3-1 на гости кај Монтреал кенедиенс и водство со 2-0 во финалето во плејофот на Источната конференција од...

Пливачите на Бета најдобри на меѓународниот митинг Делфин куп 2014

Пливачкиот клуб Бета, под раководство на спортскиот центар „Борис Трајковски“ беше најдобар на 10-от меѓународен митинг Делфин куп 2014, кој викендов се одржа на Олимпискиот базен во Скопје. Пливачите од Бета предводени...

Шампионот Чикаго се извлече за водство со 1-0 во финалето на Западот! (ВИДЕО)

Хокеарите на Лос Анџелес кингс доминираа во поголемиот дел од натпреварот. Но, шампионот Чикаго блекхокс ја покажа својата истрајност и стигна до победа со 3-1 во првиот меч од финалето во плејофот на Западната...

Ѓоковиќ по триумфот во Рим тројно ја намали разликата во однос на Надал

Новак Ѓоковиќ остана на второто место на новата АТП листа, но драстично го намали заостанувањето зад првопласираниот Рафаел Надал на 650 бодови. Ѓоковиќ минатата недела имаше 1.870 бодови помалку, но по победата над...

Ѓоковиќ ја донираше наградата од 550.000 евра за Србија и БиХ

Новак Ѓоковиќ го донираше приходот од освоениот АТП-мастерс во Рим во вредност од 550.000 евра како помош за поплавените подрачја во неговата родна Србија, но и во Босна и Херцеговина. Овие две земји деновиве се борат...

Ана Богдановски исплива апсолутен рекорд и норма за Светско првенство

Анастасија Богдановски постигна нов апсолутен рекорд на Македонија во дисциплината 100 метри слободно на „Арена гран-при митингот“ во Шарлот, САД. Таа со резултатот од 56,61 секунди се пласира на третото место во Б-...

Pages