Други спортови

ОДЛИЧЕН РЕЗУЛТАТ ЗА МАКЕДОНСКИОТ КАЈАКАР

Спасиќ четвртопласиран на Европскиот куп во Чешка

СУДИР НА „ТИТАНИТЕ“: Ѓоковиќ и Федерер за...

Дали најдобриот српски тенисер ќе успее да ја прекине феноменалната низа на...

Македонските одбојкари имаа 2:0, на крајот...

Вечерва во СРЦ „Кале" - Скопје избраниците на селекторот Матијашевиќ го одиграа...

Бертола и Биаџоли првопласирани на маратонот во...

И во машка и во женска конкуренција Аргентина дојде до првите места на...

Титулата на дофат: Струмица го победи Синалко во Крушево

Екипата на Струмица ќе биде новиот машки одбојкарски првак на Македонија, тоа е веќе извесно, по вториот натпревар од финалната серија во плејофот. Струмичани го победија Синалко и во Крушево за да поведат со 2-0 и да...

Ѓоковиќ потешко од очекувањата се избори за мега-пресметка со Федерер

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ обезбеди пласман во полуфиналето на мастерсот во Монте Карло откако со 2-1 (4-6, 6-3, 6-1) славеше над шпанскиот тенисер Гиљермо Гарсија-Лопез. Иако го загуби првиот сет со 4-6,...

Федерер се намачи, ама заслужено го совлада Цонга

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се избори за пласман во полуфиналето на мастерсот во Монте Карло откако со 2-1 (2-6, 7-6, 6-1) славеше над францускиот тенисер Жо-Вилфред Цонга. Иако францускиот тенисер одлично го...

Давид Ферер „му зема мерка“ на Рафаел Надал!

Најдобриот светски тенисер, Рафаел Надал доживеа елиминација во четвртфиналето на мастерсот во Монте Карло откако со 2-0 (7-6, 6-4) загуби од сонародникот Давид Ферер. Иако важеше за апсолутен фаворит, „кралот на...

Вавринка прв полуфиналист во Монте Карло

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка обезбеди пласман во полуфиналето на мастерсот во Монте Карло откако со 7-6, 6-4 славеше над канадскиот тенисер со црногорско потекло, Милош Раониќ. На првиот четвртфинален меч,...

Масовна тепачка во калифорниското дерби! (ВИДЕО)

Масовна тепачка меѓу хокеарите на двата тима изби на мечот од првото коло од плејофот во Професионалната хокеарска лига (НХЛ) меѓу Сан Хозе шаркс и Лос Анџелес кингс, кој го добија домаќините со убедливи 6-3. При еден...

Најбрзиот човек на светот импресиониран од спринтот на Бејл!

Јамајканскиот спринтер Јусеин Болт изјави дека е горд на спринтот на Герет Бејл. На мечот против екипата на Барселона, Велшанецот постигна гол за победа во мрежата на Пинто (2-1) по еден фантастичен спринт за кој се...

Ѓоковиќ повторно против Шпанец

Во четвртфиналето на мастерсот во Монте Карло, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра против шпанецот Гиљермо Гарсија-Лопез. Во третото коло на турнирот во кнежеството, Гарсија-Лопез со 2-1 (4-6, 6-3, 6-1) славеше над...

Јотовски заврши во Шарм Ел Шеик

Нешто порано од претходните недели, заврши авантурата на Томислав Јотовски во Шарм Ел Шеик. Македонскиот тенисер загуби во второто коло на фјучрс-турниротв вреден 10.000 долари и тоа од најголемото изненадување досега,...

Стамкос го отвори плејофот во НХЛ со два гола (ВИДЕО)

Канадскиот хокеар со македонско потекло, Стивен Стамкос, постигна два прекрасни гола за Тампа Беј лајтнинг, но неговиот тим загуби на домашен мраз од Монтреал кенедиенс со 4-5 по продолжение, во првиот меч од плејофот...

Pages