Други спортови

На турнирот од ММА серијата во Шамрок

За историја: ММА нокаут за неверојатни 4 секунди!

Вознемирувачка УФЦ борба: Упатени 454 удари,...

Шампионот во перолесна категорија на УФЦ, Макс Холовеј во еден спектакуларен...

ЕНДИ УЖИВА ВО ЖИВОТОТ: Дегустира специјалитети на...

Нусрет Гокче е еден од најпознатите светски кувари, а неговите специјалитети...

Половичен успех на Металург

Скопскиот тим тргна има победа и пораз на меѓународниот хокеарски турнир што се...

После поразот од Англија, од „Вембли" Хрватите се преселија во „О2"Арената, да го бодрат Ноле! (ВИДЕО)

Хрватските репрезентативци Анте Ребиќ и Андреј Крамариќ го бодреа Новак Ѓоковиќ во финалето на завршниот Мастерс во Лондон.

Хокеарите почнаа со победа над Ирска на „Развојниот куп“

Победа над Р. Ирска на стартот на турнирот на малите земји. Попладнево играме со Андора.

Зверев: Новак сите знаат колку си добар, нам ни останува да учиме од тебе

Германецот во Лондон постана најмладиот шампион на последниот турнир во сезоната од 2008 година кога Новак Ѓоковиќ ја освои првата титула.

Сензационалниот Зверев го преслуша Ѓоковиќ во финалето

По триумфот над Роџер Федерер, Александар Зверев приреди нова сензација на последниот Мастерс. Германскиот тенисер во финалето го совлада Новак Ѓоковиќ со 2-0 во сетови и го подигна пехарот во Лондон.

Џонсон: Не знам зошто ми се случува ова!

51-годишниот Мајкл Џонсон се уште не може да се врати во нормала по мозочниот удар кој му се случи пред 2 месеци.

Пред 25 години беше првата УФЦ борба, знаете ли кој победи? (ВИДЕО)

Пред 25 години е одржан првиот турнир во Ултимејт фајт шампионатот (УФЦ) каде што учествуваа вкупно осум борци.

Додевски со сребро на „Баварија куп“ во Нирнберг (ФОТО)

Мирко Додевски освои сребрен медал на „Баварија куп" во Нирнберг, а беше освоено и прво тимско место на Pound for Pound тимот од Минхен.

Недев со сребрен медал на Светскиот Куп во Италија (ВИДЕО)

Дејан Недев успеа да се закити со сребро на Светскиот куп во обединето карате во Лињано Сабјадоро, Италија.

За Ѓоковиќ нема дилема: Најдобар меч на турнирот

Најдобриот тенисер на светот е исклучително задоволен на начинот на кој играше и го победи Кевин Андерсон во полуфиналето на завршниот Мастерс во Лондон.

Ѓоковиќ ќе се бори за шестиот трофеј од финалниот АТП турнир

Победа во два сета за Ѓоковиќ со само 4 препуштени гејма во двата сета за противникот, Кевин Aндерсон од Ј. Африка.

Pages