Други спортови

РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦОТ КОЈ НАСТАПУВА ВО УНГАРИЈА ДЕЦИДЕН

МИЛЕВ: Првиот удар да биде најсилен

Неверојатен триумф на Калин Ивановски во Белгија!

Нашиот млад тенисер 14 постигна голем успех на „Тенис Европа" турнирот во тенис...

СТАРТ НА МИСИЈАТА „ЕП 2019": Со Милков кон...

Македонската одбојкарска репрезентација во полн состав отпатува за Будимпешта...

НОВА РЕПРЕЗЕНТАТИВКА „ЖРТВА" НА ФЕДЕРАЦИЈАТА...

Олимписката стипендистка на МОК ги добила сретствата потребни за настап на СП...

ДЕСПОТОВСКИ: „Матијашевиќ е селектор со силен карактер"

„Имаме тренер кој еднакво им дава шанса на сите, а за успех треба сите заедно да се потрудиме" – коментира организаторот на играта, Филип Деспотовски.

Ништо од турнир, двомеч со Албанија како „загревање“ за квалификациите за ЕП 2019

Два пријателски дуели со Албанците во Скопје одбојкарите ќе одиграат во периодот од 10 до 12 август.

Пер фрустрациите ги „истури“ на рекетите (ФОТО + ВИДЕО)

Францускиот тенисер искрши три рекети за десетина минути откако загуби од ветеранот Маркос Багдатис на отворањето на Сити опен во Вашингтон.

ЕВРОПА НА МАТКА: 250 кајакари на ЕП во Скопје

Рекорден број на претставници, 250 кајакари од 16 земји ќе ги одмерат силите на 3,5 – метарската патека на Матка. Македонија ќе има седум учесници.

ЌЕ МОРААТ БЕЗ НИВ: Јосифов и Симовски не се враќаат

Средниот блокер и коректорот не се договорија со ОФМ и пласманот на следниот континентален собир одбојкарската репрезентација ќе мора да го бара без нивната помош.

ГОРДОСТА НА „БЕТА“: Јаневска се враќа со златен медал од Израел!

Изминатата недела свој меѓународен настап имаше нашата пливачка Ана Јаневска која освои злато и собори државен рекорд.

Ова е човекот кој го изведе највисокиот скок

Поминаа 25 години од светскиот рекорд на Хавиер Сотомајор 

Позната е паричната награда за српските ватерполисти

Српската Влада богато ќе ги награди репрезентативците и селекторот 

Олимписка шампионка пронајдена мртва

Норвежанката Вибеке Скофтеруд, која беше дел од елитната крос-кантри лига, е пронајдена мртва на островот Света Елена во областа Арендал, Норвешка

Еден човек пред три години предвиде победа на Томас на Тур

Пресвртен момент во животот му бил кога пивото го заменил со возење велосипед

Pages