Други спортови

ИААФ ја прогласи Семениа за маж и и забрани да се...

„Ако една спортистка има машко ниво на тестостерон, таа има и еднакво...

Пропаѓа можноста за реванш борба меѓу Фјури и...

Двајцата боксери имаат договори со две различни тв-куќи што го прави нивниот...

ЈОСИФОВ: Финансискиот фактор беше пресуден за...

„Единствено за што се чувствувам виновен во ситуацијата е што така одиграв,...

Холденер го одбрани златото во комбинација

Швајцарската скијачка триумфираше во комбинација на Светското првенство во шведскиот зимски центар Оре и ја одбрани титулата од пред две години

Вандерс е новиот европски рекордер во полумаратон!

Швајцарецот го истрча полумаратонот во Рас Ал Кајман, во Обединетите Арапски Емирати во време од 59:13 со што го собори претходниот рекорд на Британецот Мо Фара

ОЧАЈ И ПУСТОШ: 35 години од ЗОИ во Сараево (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На денешен ден пред 35 години во Сараево се отворени 14. Зимски Олимписки игри. Главниот град на БиХ беше центар на најголемиот зимски спортски настан, во кој спортистите се натпреваруваа во алпско скијање, боб, санкање, нордиско скијање, ски-скокови, хокеј, уметничко лизгање...Но, сјајот од олимпискиот дух од пред 35. години сега го нема... Од ЗОИ 2014 останато е само пустош и очај.

Илиоски ќе се бори со Јанков за ВАКО-ПРО европската титула

Нашиот државен првак Бобан Илиоски, член на кик-бокс клубот Шампион од Скопје на 23. февруари во Варна, Бугарија, ќе се бори за европската титула под организација на ВАКО-ПРО, а противникот му е Бугаринот Јордан Јанков.

Џошуа ќе си „лапне“ 25 милиончиња од дуелот со Милер

Британецот Антони Џошуа си обезбеди највисок хонорар во кариерата за престојниот дуел со Џарел Милер на 1 јуни во Њујорк

Нордијци од 8 земји ќе бидат дел од 56. „Мавровски меморијал“

Покрај стандардните трки на 5 и 10 километри во машка и во женска конкуренција, ќе има и детски трки за дополнителна афирмација на нордиското скијање кај најмладите.

Квитова сведочеше преку видео линк: Врескав, а крв имаше насекаде!

Чешката тенисерка Петра Квитова, која беше нападната со нож во нејзиниот дом во декември 2016 година го избегна соочувањето со напаѓачот, 33-годишниот Радим Жондра.

ОФМ на прием кај премиерот Заев

Челниците на Одбојкарската федерација на Македонија, како и репрезентативецот Васе Михаилов остварија средба со премиерот на Македонија, Зоран Заев.

Доминик Парис е новиот светски шампион во супервелеслалом

Италијанецот доаѓа до првото злато од светските првенства.

Македонија со 29 каратисти на ЕП во Данска

Македонската репрезентација ќе настапи со 29 каратисти во сите категории, а ќе ги одмери силите во конкуренција на 1092 каратисти од 51 држава.

Pages