Други спортови

На турнирот од ММА серијата во Шамрок

За историја: ММА нокаут за неверојатни 4 секунди!

Вознемирувачка УФЦ борба: Упатени 454 удари,...

Шампионот во перолесна категорија на УФЦ, Макс Холовеј во еден спектакуларен...

ЕНДИ УЖИВА ВО ЖИВОТОТ: Дегустира специјалитети на...

Нусрет Гокче е еден од најпознатите светски кувари, а неговите специјалитети...

Половичен успех на Металург

Скопскиот тим тргна има победа и пораз на меѓународниот хокеарски турнир што се...

Вајлдер брцна прст во око на Фјури, Британецот „полуде“ и предизвика хаос! (ФОТО+ВИДЕО)

Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер направија одлична најава за големиот меч кој ќе се одржи во ноќта сабота спрема недела во Лас Вегас, а на конференцијата за медиуми и едниот и другиот боксер најавија победа со нокаут.

Се е подготвено за борбата на векот: Хабиб го најави мечот со Мејведер

„Тоа е она што сите го сакаат, и што ќе се гледа!" - рускиот ММА борец, Хабиб Нурмагомедов, неофицијално потврди дека ќе има борба со Флојд Мејведер.

Фаворитите не дозволија да загубат ни сет

Екипите од горниот дел од табелата одиграа рутински и експресно ја завршија работата.

НЕ ИЗДРЖА: Се распадна „салатарата" на делови (ВИДЕО)

Тенисерите на Хрватска го освоија Дејвис купот, а церемонијата на доделување на пехарот протекна со доза на смеа, затоа што популарната „салатара" се распадна штом шампионите ја подигнаа во знак на поздрав.

Бронза за Караѓозов на болдер првенството во Бугарија (ФОТО)

Во саботата Софија (Бугарија) беше домаќин на 140 јуниори од државата, заедно со неколку натпреварувачи од Македонија и Грција.

Бев најбрз човек на светот, а потоа, не знаев дали ќе можам да стојам на нозе и да одам (ВИДЕО)

Еден од најголемите спортисти н сите времиња ја раскажува својата страшна приказна...

Феноменален Чилиќ, Хрватска е освојувач на Дејвис купот! (ВИДЕО)

Хрватите ја совладаа Франција во Лил со резултат 3:1 во финалето, а победничкиот поен им го донесе Марин Чилиќ кој го совлада Лука Пуј со 7:6 (2), 6:3 и 6:3.

ММА подготвува спектакл: Иранскиот Хулк vs. Британскиот Ѕвер

KSW подготвува невидена битка за тешка категорија од 150 килограми. Дуелот на тешкашите од по над 150 килограми ќе биде вистинско „слободно шоу“.

Хрватите на чекор од титулата во Дејвис купот! (ВИДЕО)

„Коцкестите" после првиот ден имаат 2:0 водство против Франција во финалето од Дејвис купот.

За полуфиналистите на Ролан Гарос, една десетгодишна и една доживотна суспензија!

Италијанските тенисери Даниеле Брачиали и Потито Стараче жестоко се казнети поради местење на мечеви.

Pages