Други спортови

РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦОТ КОЈ НАСТАПУВА ВО УНГАРИЈА ДЕЦИДЕН

МИЛЕВ: Првиот удар да биде најсилен

Неверојатен триумф на Калин Ивановски во Белгија!

Нашиот млад тенисер 14 постигна голем успех на „Тенис Европа" турнирот во тенис...

СТАРТ НА МИСИЈАТА „ЕП 2019": Со Милков кон...

Македонската одбојкарска репрезентација во полн состав отпатува за Будимпешта...

НОВА РЕПРЕЗЕНТАТИВКА „ЖРТВА" НА ФЕДЕРАЦИЈАТА...

Олимписката стипендистка на МОК ги добила сретствата потребни за настап на СП...

Пред некој ден си удираше по главата, сега го „исфрли“ Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Стефанос Циципас после три сета славеше против Ѓоковиќ во осминафиналето од мастерсот во Торонто

НЕОТПОВИКЛИВА ОСТАВКА: Поповски се откажа од членството во УО

Јасно, сето тоа предизвикано од последната нималку посакувана ситуација поврзана со непријавувањето на Евгениј Поп Ацев на Европскиот шампионат од страна на ПФМ.

По топ-форма за Белград

Македонската репрезентација во традиционално карате од 14. до 16. септември ќе земе учество на официјалниот 33. ЕТКФ Европски шампионат за сениори, младинци, јуниори и кадети во Белград, Србија.

Поп Ацев излажан од федерацијата, не ни бил пријавен за ЕП во Глазгов!

Евгениј Поп Ацев кој носи големи резултати од меѓународните настапи, за жал нема да настапи на Европското првенство во Глазгов.

Слаб настап и за Ивановски, претпоследен на 1.500 метри

На Европското првенство во атлетика што се одржува во Берлин, Германија свое учество имаше и Дарио Ивановски.

ЉАФТОВ: „Време е сами да си ја завршиме работата"

„Учиме од сопствените грешки. Треба да ја одработиме сами работата од почеток до крај за потоа да не биде да жалиме поради еден сет, еден бод, еден меч... По толку пехови, се надевам дека конечно и среќата ќе биде на наша страна" – дециден е одбојкарскиот репрезентативец.

НА ОЛИМПИЈАДАТА ВО ТОКИО: Софтвери за препознавање на лица

Организаторите на наредните Олимписки игри најавуваат дека ќе користат посебни софтвери за препознавање на лица со што би ја зголемиле безбедноста на сите натпреварувања...

Резултатот ќе биде одраз на сработеното

„За квалитетот со кој располагаме уште не можам да се изјаснам. Сега е тоа на ред да утврдиме", коментира селекторот Матијашевиќ

Ислами со убедливо најлошо време

Македонската атлетичарка патеката ја мина за 1:02.23 минути. Резултат кој е за скоро три секунди послаб од нејзиното најдобро време на оваа патека.

Нашите триатлонци се враќаат со медали од Србија и Бугарија! (Фото)

Топлото време ги натера македонските триатлонци да заминат на два натпревари во соседството.

Pages