ГЕСТ КОЈ ГО ВООДУШЕВИ РЕГИОНОТ

После поразот од Англија, од „Вембли" Хрватите се преселија во „О2"Арената, да го бодрат Ноле! (ВИДЕО)

Хрватските репрезентативци Анте Ребиќ и Андреј Крамариќ го бодреа Новак Ѓоковиќ во финалето на завршниот Мастерс во Лондон.

објавено: 19 ноември 2018 - 14:00

Иако само два часа порано претрпеа болен пораз од Англија (2:1), тоа не ги спречи хрватските фидбалери да се „преселат" во „О2"Арената и го подржат српскиот тенисер.

Анте Ребиќ на својот Инстаграм профил објави видео од финалниот меч во Лондон.
Познато е дека „огнените" се во одлични односно со Новак Ѓоковиќ, кој пак во завршницата на фудбалскиот Мундијал во Русија навиваше за селекцијата на Хрватска.
За жал, хрватските фудбалери не му донесоа и среќа на Ноле...
Србинот заврши со пораз од Александер Зверев во два одиграни сета. 

Најново во Други спортови