СТАРТУВА МТП ОПЕН 2018

Јотовски – прв носител

Шеста година по ред, традиционално започна МТП ОПЕН 2018 турнир во машка конкуренција, поединечно и во игра на двојки.

објавено: 19 октомври 2018 - 11:00

Шеста година по ред, традиционално започна МТП ОПЕН 2018 турнир во машка конкуренција, поединечно и во игра на двојки.

Оваа година прв носител на турнирот во сингл конкуренција е Томислав Јотовски, втор Горазд Србљак македонскиот првак и трет е Стефан Мицов,. Инаку сите тројц Дејвис куп репрезентативци за МК.
А денеска, од 11. часот ќе ја гледаме македонската тениска легенда Зоран Шевченко кој же е натпреварува на турнирот во двојки.

Честитки и за најмладиот учесник на турнирот за мажи, Амар Хусеиновиќ кој е прво место на Македонија до 14 години.

Најново во Други спортови