ПОЧНУВА ЗАГРЕВАЊЕТО ЗА ДУЕЛОТ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ЈАПОНИЈА

ЗАТОА ФАЛАНГАТА Е БРОЈ ЕДЕН: Македонците направија атмосфера во фан-зоната во Минхен (ФОТО+ВИДЕО)

Македонските фанови полека се собираат околу „Олимпијахале“ во Минхен и се главните виновници за добрата атмосфера во пресрет на првиот меч на нашата репрезентација против Јапонија.

објавено: 11 јануари 2019 - 14:25

Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева

Македонските фанови кои ќе ја бодрат ракометната репрезентација на СП во Минхен, полека се собираат во „Олимпијахале“ во пресрет на првиот натпревар меѓу Македонија и Јапонија и веднаш направија атмосфера во фан-зоната.

Затоа „Фалангата“ е број еден каде и да се појави на големите натпреварувања.

 

Најново во Ракомет