ДВА ДЕНА ДО СТАРТОТ НА МЕДИТЕРАНСКИТЕ ИГРИ

Одбојкарите тргнаа за Тарагона (ФОТО)

Македонската одбојкарска репрезентација утринава замина за Тарагона, домаќинот на Медитеранските игри. 

објавено: 20 јуни 2018 - 08:18

Македонската одбојкарска репрезентација утринава замина за Тарагона, каде од 22 јуни до 1 јули ќе се одржат Медитеранските игри. На ова натпреварување нашата земја ќе ја претставуваат 71 спортист, кои ќе настапат во 15 спортови.

Одбојкарите први ќе настапат, на 22 јуни (12:30) играат против Египет, додека следниот ден силите ќе ги одмерат со Шпанија.

Најново во Други спортови