ВО ФИНАЛЕТО НА МЛАДИНСКИТЕ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ВО БУЕНОС АИРЕС

Најатрактивниот автогол во историјата на футсалот! (ВИДЕО)

Данил Карпуик си постигна автогол во раната фаза од финалето на Младинските Олимписки игри во Буенос Аирес, Аргентина.

објавено: 18 октомври 2018 - 20:45

Рускиот репрезентативец можеби го реализираше најатрактивниот автогол во историјата на футсалот и тоа на натпревар за златниот медал.

Намерата сигурно без сомнение му беше да ја отстрани топката што подалеку од неговиот гол, но беше невнимателен и таа топка ја смести во сопствената мрежа за радост на Бразилците.

„Кариоките" пред самиот крај на средбата водеа со убедливи 3:0...

Најново во Други спортови