Други спортови

Ѓоковиќ не сака да игра во новиот Дејвис Куп

„Дејвис Купот има долга традиција, но сега е со променет формат на начин кој не...

Голем удар за Македонија, каратето ќе го нема на...

ИОК остава простор за други спортски дисциплини, па поради тоа одлучи на...

За Мачадо договор вреден 300 милиони долари!

Американскиот бејзбол играч Мени Мачадо ќе потпише договор со Сан Диего Падрес...

Федерер по две години во Мадрид

Федерер, кој единствено го има освоено Ролан Гарос во 2009 година, во последните две години ги прескокнуваше турнирите на земја во Европа.

Матијашевиќ со полна летна агенда пред ЕП

Подготовките за европската премиера ќе бидат поделени во два циклуси, со девет пријателски натпревари.

ПРЕАМБИЦИОЗНО: Мајк Тајсон сакал да се бори со горила!

Тајсон за „САН" раскажа дека понудил 10.000 долари на чувар во ЗОО за да се бори со горила.

Спортска елеганција во Монако (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На синоќешното свечено прогласување на најдобрите спортисти на светот, во изборот на Светската спортска академија Лауреус, во Монте Карло, на црвениот тепих продефилираа спортските херои за 2018 година, но во едно поинакво издание.Апсолутен хит на вечерта, беше скијачката Линдзи Вон, која блескаше во белиот долг фустан, елеганција понуди и најдобриот спортист на светот Новак Ѓоковиќ во придружба со неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ, како и други познати спортисти.

Новак Ѓоковиќ е најдобриот на планетава за 2018 година

Српскиот тенисер се израмни со Јусеин Болт по бројот на освоени награди Лауреус.

ИААФ ја прогласи Семениа за маж и и забрани да се натпреварува!?

„Ако една спортистка има машко ниво на тестостерон, таа има и еднакво зголемување на мускулната маза, како и коските како кај мажите", велат од ИААФ.

Пропаѓа можноста за реванш борба меѓу Фјури и Вајлдер?

Двајцата боксери имаат договори со две различни тв-куќи што го прави нивниот реванш меч неоддржлив.

ЈОСИФОВ: Финансискиот фактор беше пресуден за мојата одлука

„Единствено за што се чувствувам виновен во ситуацијата е што така одиграв, бидејќи во Вардар имам многу добри пријатели со кои одлично комуницирам и сработувам, но со оглед на тоа дека сум професионалец, морам да мислам и на мојот финансиски бенефит и тоа да биде факторот со кој ќе ја донесам конечната одлука", објасни за СПОРТМЕДИА, репрезентативецот Ѓоко Јосифов.

Хиршер најави пензија

Австриецот потенцираше дека Светсото првенство во Оре може да е последно во неговата кариера.

ПУ-ПУ НЕ ВАЖИ: Вардар го претстави, а Јосифов се предомисли, ќе игра за Шутова

Македонскиот репрезентативец Ѓоко Јосифов беше најавен како големо засилување за Вардар во претстојната полусезона, но наместо во „црвено-црниот“ дрес, тој заврши во тимот на Шутова. „црвено-црните“ нема мирно да преминат преку ваквиот однос на Јосифов, покренуваат случај до Арбитражниот суд за спорт при Македонскиот олимписки комитет, како прва инстанца.

Pages