СЕКОЈА ЧЕСТ МАЈСТОРЕ!

ВЕРУВАШЕ ВО „ЅВЕЗДЕНОТО ЧУДО" и стана МИЛИОНЕР (ФОТО)

Еден навивач на Црвена Ѕвезда ја уништи обложувалницата во Виена

објавено: 7 ноември 2018 - 16:05

Навивач на Црвена ѕвезда со место на живеење во виена, ќе ја урами и чува сликата на Милан Павков како икона...

Белградските „црвено-бели" убедливо го совладаа моќниот состав од Ливерпул со (2:0), а Милан Павков беше двојниот стрелец на мечот во Белград.

А робусниот напаѓач на српскиот првак во таа прилика индиректно усреќи еден навивач на Црвена ѕвезда.

Човекот од Виена уплати (л) дури 800 евра на победа на црвено-белите" против „црвените". Со оглед на тоа дека квотата за победа на српскиот претставник во ЛШ беше 15.08, и си доби 12.064 евра
Секоја чест мајсторе!

Најново во Другата страна на спортот