УСПЕШЕН МОДЕЛ, УСПЕШЕН СПОРТИСТ

Валентина е безобразно добра, и убава кошаркарка (ФОТ0+ВИДЕО)

Има два милиони следбеници на Инстаграм...

објавено: 5 декември 2018 - 16:30

Валентина Вињали е една од најпознатите италијански кошаркарки, без оглед на тоа што во овој момент игра во тамошната втора лига.

Валентина го носи дресот на клубот Арена Баскет Рома, кој се натпреварува во Серија Б.

Меѓутоа, паралелно со кошарката, таа се занимава и со моделинг, и е многу успешна во тоа.

Не се срами ниту да се „соблече“, и некои такви фотографии да ги подели со своите следбеници на социјалните мрежи.

Со оглед на својот сексипил, не чуди што Валентина има околу два милиони пратители на Инстаграм!

Погледнете па ќе ви стане јасно зошто е тоа така...

Најново во Другата страна на спортот