НАЈГОЛЕМИОТ НЕРЕАЛИЗИРАН ЗИЦЕР ВИДЕН ВО ЦРНА ГОРА

УТКА НА ГОДИНАТА: После ова не смее да се појави на улица (ВИДЕО)

Ако може, Никола Крстовиќ би пропаднал во земја...

објавено: 14 август 2018 - 10:00

Фудбалскито свет, макар и на овие простори на некогашната држава, го обиколи нереализираниот обид кој се случи на стадионот во Голубовци на средбата помеѓу Зета и Рудар од Плевља, дел од шампионатот на Црна Гора.

А бројните љубители на „најважната споредна работа на светот" останаа во неверување.
Дуелот на двете екипи заврши без голови, а најголем виновник за тоа е токму овој фудбалер, кој стана автор на најголемата утка која ќе ја одбележи оваа година, и оваа сезона ов Црна Гора.
Доби топка како „на тањир", на некои три-четири метри од голот, голманот веќе беше совладан, но Крстовиќ шутираше покрај стативата...

Најново во Другата страна на спортот