НАЈСЕКСАПИЛНАТА ПОРАНЕШНА ФУДБАЛЕРКА НА ПЛАНЕТАТА

Убавицата која го напушти фудбалот и сега е кралица на Инстаграм (ФОТО)

Ебигејл Речфорд е поранешна фудбалерка кој добива се повеќе и повеќе популарност во социјалните мрежи. Веќе има над 9 милиони фанови.

објавено: 6 декември 2018 - 16:00

Таа е популарна како најатрактивната поранешна фудбалерка на планетата. Таа го напушти фудбалот и сега е кралица на Инстаграм.

Но, поради тоа што беше многу вознемирена и доживеа неколку респираторни напади, ја спречија да продолжи со својата фудбалска кариера.

„Ако станете и заптоочнете некоја работа што ја сакате, никогаш нема да престанете да работите еден ден во вашиот живот", вели Речфорд, која ја зацврстува својата кариера во моделирање, позирајќи ги за машките списанија.

 
 
 
View this post on Instagram

Hiiiiiii @partylikejzl

A post shared by ⚡️ A R ⚡️ (@abigailratchford) onNov 8, 2018 at 12:25pm PST

Најново во Другата страна на спортот