ЌЕ „ЕКСПЛОДИРА“ ЕДНА БОМБА „ПОД ВЕЗУВ“

Супер „жешката“ Марика ќе ги чека „делиите" во Неапол (ФОТО)

Познатата италијанска новинарка и ТВ водителка Марика Фрускио ја шокираше фудбалската јавност со својата слика поставена на Инстаграм

објавено: 10 ноември 2018 - 08:00

Имено, Супер Марика како што ја нарекуваат во Неапол, на својот налог на Инстаграм, објави доста „смела фотка" која предизвика голема бура на „чизмата".

Освен што сака спорт, а пред се, фудбалот, Марика е позната и по тоа дека е голем фан на екипата на Наполи.

Позната е и по тоа дека сака да се соблекува пред секој дуел на наполитанците, и на тој начин да ги мотивира фудбалерите кои сега ги предводи Карло Анчелоти

Во наредното коло од Лигата на Шампиони „Под Везув" доаѓа екипата на Црвена Ѕвезда, со нив веројатно и добра бројка на „делиите" кои по овие фотки сигурно ќе сакаат да ја запознаат бујната Марика.

И има што да видат, не само тие, туку и оние кои ја следат на Инстаграм мрежата...

Најново во Другата страна на спортот