СРЦЕТО ПОДЕЛЕНО

Шпанско-македонска љубов во Минхен (ФОТО)

Соиграчот на Кире Лазаров од Нант, Едуардо Гурбиндо е на пат да стане македонски зет, добро познато тој е во врска со Елена. Шпанскиот репрезентативец во Минхен на трибините имаше поддршка од својата девојка, а за Елена не се најде во небрано, на дуелот меѓу Македонија и Шпанија носеше дрес од „фуријата“, а додека нејзиното лице беше исцртано во боите на нашата земја. 

објавено: 18 јануари 2019 - 13:30

Најново во Другата страна на спортот