ВО КОЛУМБИЈА

Се испотепаа кој да изведе слободен удар (видео)

Навивачите кои беа присутни на натпреварот од колумбиската лига помеѓу Атлетико Национал и Депортиво Кали, беа сведоци на многу интересен момент

објавено: 19 октомври 2018 - 08:00

Натпреварот заврши нерешено, а најинтересното се случи на неколку минути пред крајот на натпреварот. Прекршок беше досуден во корист на Атлетико Национал, а фудбалерите на овој тим Џејсон Лукуми и Даиро Морено се степаа за тој кој да го изведе слободниот удар. Лукуми беше повоинствен па дури заработи црвен картон.

 

Најново во Другата страна на спортот