АЛЕКСАНДРА АЛБУ ИМА ТРИ БОРБИ И ИСТО ТОЛКУ ПОБЕДИ

РАЈ ЗА МАШКИ ОЧИ: Атрактивен женски ММА борец го „запали“ Инстаграм! (ФОТО+ВИДЕО)

Скоро една и пол година откако последен пат влезе во октагонот, во него се враќа една од најтрактивниот женски борец во УФЦ ростерот.

објавено: 29 ноември 2018 - 19:35

28-годишната Албу е инаку родена во Молдавија, а во досегашниот дел од својата кратка ММА кариера има три победи и ниту еден пораз.

Многумина ја сметаат за најзгодната во светот на слободната борба, освен тоа има и голем број нејзини фанови на „Инстаграм" и останатие социјални мрежи.

Ја следат не поради нејзината одлична техника на удари, туку и поради „провокативните" фотографии кои ги објавува...

Исто така, база на нејзиниот стил е каратето, во кој претходно и се натпреварувала, и поседува црн појас. Физички е неверојатно подготвена, се занимава со „кросфит" и бодибилдинг.

 
 
 
View this post on Instagram

Дачные деньки @maria_krivileva закрываем дачный сезон

A post shared by Alexandra Albu (@stitchalbu) onSep 22, 2018 at 1:11pm PDT

Најново во Другата страна на спортот