НЕВЕРОЈАТЕН СКАНДАЛ НА АЕРОДРОМОТ ВО БЕЛГРАД

Работник го пресретна Клоп и го „почести“ со не баш пријатна реченица (ВИДЕО)

Скандал на аеродромот „Никола Тесла" во Белград!

објавено: 9 ноември 2018 - 08:00

Скандал на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград!

Го предизвика еден работник на аеродромот кој го пресретнал тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп за време на неодамнешното гостување на славниот англиски тим во српската престолнина.

За цело време на престојот во Белград, Германецот се однесуваше крајно џентлменски. Покажа дека е голем не само како тренер, туку и како човек. Меѓутоа наиде на работник на аеродромот кој се обиде да го понижи, а всушност, како што велат медиумите кај нашиот јужен сосед, ја засрамил цела Србија.

Работникот му пријде на Клоп, го прегрна и му „запеа“...

„Како пр.“ Ѕвезда“

Што е најлошо од се, Клоп застана, мислејќи дека тој човек сака да се слика со него, и му излезе во пресрет. 

А кога оваа снимка се појави на социјалните мрежи, најчестите коментари беа односно се, дека овој човек треба да се казни! 

Најново во Другата страна на спортот