ПОРТУГАЛЕЦОТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО

„Пукнаа“ од смеа: Моментот кога згреши Роналдо! (Видео)

Португалскиот фудбалер и најголемо засилување ова лето во Јувентус, Кристијано Роналдо им е многу занимлив на новите соиграчи кои го следат секој негов потег.

објавено: 9 август 2018 - 17:00

Роналдо очигледно брзо се спријатели со новите соиграчи на кои сега не им е срам да прават секакви реакции кога Португалецот ќе згреши на тренингот.

Едноставно таква прилика искористија Даглас Кошта и Пауло Дибала. Роналдо слабо ја исконтролира топката, а Кошта и Дибала „пукнаа" од смеа. Погледнете:

Најново во Другата страна на спортот