НОВО ШОУ НА БРАЗИЛЕЦОТ

Платија 222 милиони евра за неговите нозе, а Нејмар игра со скршен зглоб (Видео)

Очигледно дека најскапиот фудбалер во светот не му е многу грижа за тоа кога целосно ќе закрепне

објавено: 20 март 2018 - 12:35

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар, со песна и играње ја поминува рехабилитацијата по направената операција на зглобот на ногата. Ѕвездата на Пари Сен Жермен покажа колку е подготвен да игра и дури кога стои само на една нога, додека оперираната нога му е бандажирана. 

Очигледно дека Нејмар не се грижи многу за тоа дека едно мало невнимание може да значи дополнителна повреда. 

Најново во Другата страна на спортот