ОВА ВИДЕО Е ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Од малечок се станува фудбалски фан (видео)

Ова видео на детенце кое гледа фудбал и прославува гол стана хит на социјалните мрежи

објавено: 12 јануари 2019 - 16:36

Се работи за деветнаесет месечно детенце од Глазгов кое внимателно го гледа дуелот меѓу Ренџерс и Селтик и го празнува погодокот на „полицајците" кои на крајот победија со 1:0.

Најново во Другата страна на спортот