ГИ ЗБУНИЈА И ПРОТИВНИЧКИТЕ ИГРАЧИ

Необичен погодок во Израел (видео)

Мечот меѓу Нетања и Макаби Петах Тиква во израелското првенство го одбележа необичен гол

објавено: 11 ноември 2018 - 22:15

Во финишот на мечот во една акција еден од фудбалерите на Петах Тиква падна во противничкиот шеснаесетник и почна да се превиткува, а францускиот фудбалер Хабибу му укажуваше помош. Судијата не ја прекина средбата, а играчите на Макаби почнаа нова акција, еден од нив нафрли од десната страна, а топката случајно се најде пред Хабибу кој даде гол и потоа продолжи да му дава помош на својот колега.
Погледнете како тоа изгледаше.

Најново во Другата страна на спортот