навика или нешто друго...

НЕЈМАР КОЛЕКЦИОНЕРОТ: Им ги собра „коцкастите" дресови на Хрватите (ВИДЕО)

Снимката со Лука Модриќ ги воодушеви сите присутни...

објавено: 4 јуни 2018 - 08:50

Бразил уште еднаш беше подобар од Хрватска. Во четврттиот меѓусебен дуел, „кариоките" стигнаа до третата победа (имаат и едно реми). А она што освен победата од (2:0) за Бразил, го одбележи дуелот на двете силни селекции беше своевидната размена на дресовите во која предначеше „икс факторот" на еден до топ фаворитите на Мундијалот во Русија, Нејмар.
Непосредно по завршуавњето на средбата, Иван Ракитиќ го размени својот дрес со најдобриот бразилски фудбалер.
Но се чини дека тоа му беше малку на напаѓачот на ПСЖ, па во тунекот кон соблекувалните, му го побара и дресот со бројот 10 на Лука Модриќ

 

 

 

Најново во Другата страна на спортот