ЛОШИ СЦЕНИ ОД МАДРИД

На фан на Атлетико тешко му падна поразот, одлучи да се пресмета пред стадионот (ВИДЕО)

Во големото градско дерби, Реал Мадрид го совлада Атлетико со 3-1. 

објавено: 10 февруари 2019 - 08:42

„Кралевите“ се врќаат во форма, а тоа го потврдија на градското дерби, се најдоа на второто место на табелата, веднаш зад лутиот ривал Барселона.

Дел од навивачите на Атлетико тешко го поднесоа поразот, па пред стадионот се обидоа да се пресметаат со фановите на Реал, за среќа не дојде до поголем инцидент, ситуацијата брзо се смири.

 

Најново во Другата страна на спортот