СУДИЈА БЕШЕ ПРВИОТ ЧОВЕК НА ОРГАНИЗАЦИЈАТА, ДАНА ВАЈТ

Легендарниот Шекил О`Нил во борба против поранешен УФЦ шампион! (ВИДЕО)

Легендарниот НБА центар веќе со години е голем фан на УФЦ борбите, а еден период дури и размислуваше да направи ММА кариера.

објавено: 7 ноември 2018 - 11:53

Шекил О'Нил во рамките на својата веб серија „Big Chicken Shaq" го посети Институтот за УФЦ перформанси во Лас Вегас.

Така, пензионираниот НБА кошаркар настапи во пет минутна рунда „греплинг" со поранешниот шампион во полутешка категорија и вработен во институтот, Форест Грифин/

Во акцијата се придружи и треторангираната предизвикувачка во лесна категорија, Клаудиа Гаделха, додека претседателот на УФЦ, Дана Вајт беше судија.

Најново во Другата страна на спортот