СИ ТЕРААТ ДУРИ И ШЕГИ НА СМЕТКА НА ПОРТУГАЛЕЦОТ

КРИСТИЈАНО, ШТО ТИ ТРЕБАШЕ ТОА:Фудбалер на Јунајтед го испровоцира Роналдо поради „стомачните" (ФОТО)

Португалецот ги донесе „црно-белите" до водство во 65 минута, а својот гол го прослави со подигнување на маицата и покажување на „стомачните мускули".

објавено: 9 ноември 2018 - 14:20

Манчестер Јунајтед го победи Јувентус во Торино со (2:1), после неверојатниот пресврт во финишот на мечот.

На тој начин „црвените ѓаволи" им удрија силна шлаканица на „стадата дама", а после завршувањето на натпреварот и на Кристијано Роналдо.
Португалецот ги донесе „црно-белите" до водство во 65 минута, а својот гол го прослави со подигнување на маицата и покажување на „стомачните мускули".

Но со тоа стана предмет на потсмев на социјалните мрежи, на кои им се приклучи и фудбалерот на Манчестер Јунајтер, Џеси Лингард.

За што станува збор...

 

 

Најново во Другата страна на спортот