ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА СВЕТОТ

ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ ДО СОЛЗИ: Како Мохамед Салах игра „баскет“? (Видео)

Египетскиот репрезентативец неодамна со својата селекција настапи на Светското првенство во Русија...

објавено: 22 јули 2018 - 09:00

Зад себе има одлична сезона и сосема заслужено е еден од најдобрите фудбалери на светот. Феноменалниот Мохамед Салах се подготвува со Ливерпул за новата сезона, а во нивниот тренинг камп е снимен како игра кошарка.

Тој се обиде неколку пати да погоди во кошот, но безуспешно. Како тоа изгледаше погледнете на оваа снимка, и подгответе се за вистинска смеа:

Најново во Другата страна на спортот