КОЊАСПОР НАОЃА ВРЕМЕ И ЗА РЕЛАКСАЦИЈА

Јаховиќ супер голгетер, но и одличен риболовец! (Фото)

Покрај подготовките за новата сезона, еве како турскиот суперлигашки клуб го поминува слободното време...

објавено: 12 јули 2018 - 08:30

Освен во Гезтепе каде што за две години имаше 35 голови, почна да ги тресе мрежите и во дресот на Коњаспор изминатата сезона.

31-годишниот напаѓач без сомнение би требало и во наредната 2018/2019 да биде главна опасност за противничките одбрани и секако се вброи во трката за најдобар стрелец.

Освен во фудбалот, на Адис Јаховиќ му оди и во риболовот.

„Се надевам дека ќе постигнувам голови и во новата сезона, ја „ловам" и лигата со цел да бидам забавен и на тој начин ги забавувам гледачите".

Најново во Другата страна на спортот