РОНАЛДО И ГЕОРГИНА ИЗНЕНАДИЈА УШТЕ ЕДНАШ

ИМААТ НОВ КУЌЕН ЉУБИМЕЦ: Алегриа - најгрдата мачка на светот! (ФОТО)

А кога ќе слушнете колку ја платија, нема да ви биде баш добро...

објавено: 9 ноември 2018 - 11:00

Една од најпопуларните двојки во светот на фудбалот, Кристијано Роналдо и Георгина Родригез се пофалија дека имаат нов куќен љубимец.
Поточно, Георгина на својот официјален Инстаграм профил се пофали со „новитетот" во нивната куќа во Торино.

Станува збор, според многумина, за една од најгрдите мачки на светот – мачка без влакна.

Според некои проценки, иако неофицијални, вредноста на оваа мачка на пазарот се движи од 2.000 па се до 4.000 евра.
За многумина сето тоа делува дека се премногу пари за еден куќен љубимец, но дефинитивно не и за еден од најдобрите фудбалери на денешнината.

Најново во Другата страна на спортот