КАКО ВОВЕД ВО ФИНАЛЕТО БРОЈ 4 ОД ГРЧКИОТ ПЛЕЈ-ОФ

ХАОС ВО ПИРЕЈА: Со „молотови коктели" по телевизиските екипи (ВИДЕО)

Пред четврттиот меч од финалето на грчкито плеј-оф помеѓу Олимпијакос и Панатинаикос, навивачите на домашниот тим влегоа во „дуел" со полицијата пред салата „Мир и пријателство" во Атина.

објавено: 14 јуни 2018 - 19:25

Пред четврттиот меч од финалето на грчкито плеј-оф помеѓу Олимпијакос и Панатинаикос, навивачите на домашниот тим влегоа во „дуел" со полицијата пред салата „Мир и пријателство" во Атина.

До инцидентот дојде на 40.минути пред почетокот на големото дерби во судирот на навивачите и оние кои омилена боја им е „црвено-белата“, од еден „молотов коктел" страдаше едно комбе на една атинска ТВ станица.

Најново во Другата страна на спортот