УНГАРСКА ТЕНИСЕРКА СЕ „ПРОБИВА“

Ежени Бушар доби конкуренција! (Фото)

Се повеќе тенисерки од самиот врв на ВТА листата го привлекуваат вниманието...

објавено: 9 август 2018 - 16:30

Повеќе како модели, отколку тренирање тенис, вистински пример е Канаѓанката Ежени Бушар која пред четири години беше петтопласирана на ВТА листата, а денеска е на 129. место.

Се почести објавени фотки на социјалните мрежи, а во таа листа се најде уште една тенисерка која доаѓа од унгарија, Фани Штолар.

Станува збор за една навистина перспективна натпреварувачка која го освои „Вимблдон" во јуниорска конкуренција.

 

Најново во Другата страна на спортот