НАЧЕВСКИ ВО ДРУШТВО НА ВИСОКИОТ ПРЕТСТАВНИК НА ЕУ

Еврокомесарот Хан дојде во Нант да ја гледа снаата (ФОТО)

Франција е во центарот на вниманието на ракометната јавност. На Европското првенство во женска конкуренција на трибините може да се видат бројни познати личности, меѓу нив беше и еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан. Високиот претставник на Европската Унија во Нант дојде да ја гледа снаата, Марлис Венингер, која ја делеше правдата меѓу Германија и Романија. Хан беше во друштво со Драган Начевски, кој е прв човек на судиите во ЕХФ.   

објавено: 12 декември 2018 - 18:22

Најново во Другата страна на спортот