Една искрена молба до Борко Ристовски од млад фан (ФОТО)

Македонските ракометари на дуелите од групната фаза на Светското првенство во Минхен имаа поддршка од околу 1.000 фанови, меѓу нив ги имаше и оние најискрените. Дел од нив имаа среќа да направат селфи-фотографија со своите идоли, дел дојдоа со молба. Една искрена стигна до Борко Ристовски, погледнете во продолжение за што станува збор.  

објавено: 18 јануари 2019 - 14:45

Најново во Другата страна на спортот