МЕСТО ДА ГО ИЗЛЕКУВААТ...

Дојдоа со кола да му помогнат и го доповредија (видео)

Траги-комична ситуација во Бразил

објавено: 10 јануари 2019 - 19:30

Во комична но и болна ситуација се најде фудбалерот Бернардо од тимот на Трианде за време на мечот со Фламенго во младинскиот куп на Сао Пауло. Додека лежеше на тревата барајќи помош, лекарскиот тим со кола дојде до него и му го прегази стапалото со тоа што го доповреди и му нанесе поголема штета.

Најново во Другата страна на спортот