НАЈГОЛЕМАТА ПОДДРШКА НА СЛОВЕНЕЦОТ

Девојката на Дончиќ сподели интересно видео

Анамарија Голтес, девојката на Лука Дончиќ е во центарот на вниманието во последните денови. 

објавено: 12 декември 2018 - 08:49

Многумина се убедени дека за одличните игри на Лука Дончиќ во НБА-лигата се должат на сексипилната блондинка.

Анамарија Голтес е најголемата поддршка на Словенецот, а за тоа говори и последното видео на нејзиниот „Инстаграм“ профил, на кое се пофали со најновите обетки со натписи „Хуго“, нејзиното куче, и Лука, нејзината голема љубов.

„За моето момче“, пиша Анамарија.

Дончиќ и фотомоделот во врска се две години, а дека станува збор за голема љубов говорат бројните фотографии низ социјалните мрежи.

 

 
 
 
View this post on Instagram

For my boys@lukadoncic @hugosmeker

A post shared by A. GOLTES (@anamariagoltes) onDec 10, 2018 at 5:03pm PST

Најново во Другата страна на спортот