ПОМЛАДИТЕ МОРА ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ПОСТАРИТЕ

Да се знае кој е шефот (видео)

Интересна реакција на тренерот Тиери Анри на пресот пред вечерашниот меч со Борусија во ЛШ

објавено: 11 декември 2018 - 18:00

Тренерот на Монако Анри зборуваше за престојниот дуел, а до него седеше и 17-годишниот дефанзивец Беноа Бадиашил. Кога заврши прес-конференцијата, двајцата станаа и Дабиашил го турна столот наназад попречувајќи му го патот на Анри. Легендарниот голгетер на Арсенал му подвикна на Беноа, кој се врати го намести столот и заедно излегоа.
На тоа се смееја новинарите.

 

Најново во Другата страна на спортот