Другата страна на спортот

ПОРТУГАЛЕЦОТ НЕ ГИ ЗАБОРАВИ КОРЕНИТЕ

Далот на својот прв клуб му купи автобус

Валентина Вињали за да ја засакате кошарката уште...

Валентина Вињали има 27 години и во светот на спортот е позната како „најсекси...

Врањеш: Жално е што не се гледа мојот придонес,...

Селекторот на БиХ Роберт Просинечки му ја затвори вратата на репрезентацијата...

Додека тие играа фудбал, крадци им ги ограбиле домовите

Додека фудбалерите на Лион се мачеа како да ја скршат Барселона, крадци се „насладувале" во нивните домови

Кога менаџерката на Рад ќе влезе на стадион, фудбалот е во втор план (ФОТО)

Во последно време дамите се почесто се на функции во фудбалските клубови, својата задача успешно ја извршуваат.  

Синот доби црвен картон, мајката скокна да го тепа судијата

На натпреварот меѓу Вис Фолињо и Сан Лука во шампионатот на регионот Умбрија во Италија бил забележан инцидент кога го предизвикала мајката на еден фудбалер

Волеј-удар каков што ретко се гледа (видео)

Елиас Гомез даде прекрасен гол кој се врти на сите јужноамерикански спортски телевизиски станици. Неговиот Аргентинос Јуниорс играше со Естудијантес, а 24-годишниот фудбалер на Аргентинос кој игра како позајмен од Росарио, го матираше противничкиот голман со неверојатен волеј удар каков што се гледа само на видео игрите.Инаку Елиас не е ни напаѓач, туку е лев бек. А ваков погодок не можат да дадат ни врвни голгетери.

Иранките се откажаа од ОИ 2020: Забрането ни е да патуваме во Израел...

Женската фудбалска репрезентација на Иран остана без можност да се пласира на Олимписките игри 2020 во Токио

Видео од 2015 година: Никол Шерцингер и Луис Хамилтон голи во кревет

На интернет се појави провокативно видео од 2015 година кое било снимено со мобилен од времето кога Никол Шерцингер и Луис Хамилтон беа во врска. „Видеото ми го скрши срцето. Направено е со мобилен и никогаш не требаше да излезе во јавност“, изјави за „Сан“ пејачката, која ја заврши својата романска со бугарскиот тенисер, Димитров. 

Средба на Асенсио и неговата 90-годишна баба од Холандија (видео)

Минатата среда, на мечот меѓу Ајакс и Реал Мадрид Марко Асенсио го постигна можеби најважниот гол во кариерата за победа од 2:1 над холандскиот тим во осминафиналето на Лигата на шампионите и тоа на „Јохан Кројф арената...

Го претрча целиот терен за 9 секунди и даде гол (видео)

Фудбалерот на Свонси Даниел Џејмс освен со фудбал слободно може да се занимава и со атлетика. Тоа го покажа во победата над Брентфорд осо 4:1 во ФА Купот. При резултат 1:1 во 53. минута Џејмс украде топка пред својот шеснанесетник и тргна напред. По точно 9 секунди стигна пред противничкиот голман, а 9.40 секунди беше времето кога и ја заби топката во мрежата на противникот и покрај тоа што по него трчаа тројца противнички играчи.„Џејмс е фудбалскиот Усеин Болт" така коментираат фановите на Свонси, а погледнете и зошто.

За „влакно“ избегна смрт на патека за боб-санки (видео)

На Светското првенство во боб санкање во Лејк Плесид (САД) гледачите видоа страшен момент. Четворосед боб санка, која јуришаше на патеката со 120 километри на час, за малку ќе прегазеше еден од одржувачите на патеката. Човекот ја проверуваше патеката и немаше дојава дека канадскиот четворосед во боб санка веќе „лета" на патеката. Во последен миг човекот ја виде како оди кон него, скокна и избегна директен судир со санката.

Простотилук: Навивач мафташе со пенисот на трибини

Шлагерот на првото пролетно коло во словачката прва лига беше мечот меѓу ДАЦ Дунајска Стреда и Слован Братислава на „Мол Арената". Тоа беше дуел меѓу второпласираниот ДАЦ и лидерот Слован, а гостите победија со 1:0. Исто така омразата меѓу навивачите е голема, посебно што ДАЦ е клубот на унгарското малцинство во Словачка

Pages