| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.09.2017

Манчини: Вардар е најсилен во одбраната

На прес-конференцијата пред отварањето на сезоната во Лигата на Европа, тренерот на Зенит, Роберто Манчини вели дека си ја завршиле домашната работа и дека доаѓаат подготвени во Скопје

Зошто Шатов и Паредес остана во  Русија?
Роберто Манчини: „Сите играчи кои дојдоа во Скопје се подготвени за настап додека Шатов и Паредес се повредени. Сериозноста на повредата не е голема и планираме да се рехабилитираат до следниот понеделник.
- Кои се силните и слабите слаби страни на Вардар:
„Секако дека го анализиравме Вардар. Не можеме да кажеме како ќе игра Вардар, но можам да кажам дека одбраната му е најсилна страна. Во однос на нашата форма мислам дека фудбалот е таков не можеш секогаш да си во топ форма. Нас не не интересира повеќе Лигата на шхампиони каде што можеби сакавме да играме. Сконцентрирани сме само на мечот утре и како истиот да го добиеме“, додава Манчини
Дали го имате проуцувано противникот?
Александар Јерохин: „Секако дека го имаме. Сп голема сериозност се однесуваме кон Вардар и ја проучуваме нивната игра.Датум: 13.09.2017, 18:50
Статијата е прочитана 1143 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.02.2018
17.02.2018
17.02.2018
17.02.2018
17.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense