| контакт | маркетинг
АВТО-МОТО

02.10.2016

Иџе не ја заврши втората трка

Нашиот возач во по два извозени круга мораше предвреме да го заврши својот настап на втората трка.


Игор Стефановски - Иџе не ја заврши втората трка во Имола. Македонецот беше на седмото место на стартот на трката, а нешто подоцна беше во судир со Швајцарците Шребер и Труфер по што на патеката излезе и сигурносното возило.
Штета за Иџе кој не успеа да го комплетира успешниот настап од првата трка со добар пласман и на втората. Па, сепак, неговиот настап во Имлоа ќе го паметиме по неговата прва победа во ЕТЦЦ шампионатот на ФИА.Датум: 02.10.2016, 14:20
Статијата е прочитана 661 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense