| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.01.2017

Снегот ги „испрати“ битолчани во сала(ФОТО-ГАЛЕРИЈА)

Пелистер тренира во затворен простор

Пелистер го одработи првиот тренинг на подготовките во Охрид. Сепак не онака како што посакуваше, на теренот на стадионот Билјанини извори туку во салата во комплексот Атина Бојаџи. Мразот, снегот и поларните темпрератури, ги испратија фудбалерите во затоврен простор, барем на првиот работен ден. Мора да се напомене дека тренингот е одработен без првиот тренер Наџи Шенсои кои конечно ќе пристигне во Македонија, но во доцните часови, за да веќе утре го преземе кормилото.
Датум: 10.01.2017, 15:10
Статијата е прочитана 2785 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense