| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.01.2016

Петковски се враќа во Работнички

Една од опциите за испразнетото место во нападот на „романтичарите“ по заминувањето на Илијоски, е сега веќе екс шпицот на Вардар.


Филип Петковски најверојатно се враќа меѓу „романтичарите“. „Детето“ на Работнички кој го напушти клубот пред четири години, по се изгледа дека ќе биде замената за Баже Илијоски кој си замина во Малезија. Или пак е една од опциите која сега ги разгледува раководството на нашиот вицепрвак. Да потсетиме дека до пред две недели Петковски беше член на Вардар.Датум: 27.01.2016, 12:53
Статијата е прочитана 3751 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.08.2017
20.08.2017
20.08.2017
20.08.2017
20.08.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense